12.01.2012 р. ПРЕМ’ЄР - МІНІСТРУ УКРАЇНИ
АЗАРОВУ М.Я.
МІНІСТРУ ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ЛАВРИНОВИЧУ О.В.
ГОЛОВІ ПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО
ФОНДУ УКРАЇНИ
ЗАЙЧУКУ Б.О.
ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ
Про вимоги дітей війни, чорнобильців та інших категорій громадян Полтавщини щодо необхідності безумовного виконання державними органами виконавчої влади раніше прийнятих Іменем України рішень судів щодо соціальних виплат
Шановні Миколо Яновичу, Олександре Володимировичу, Борисе Олександровичу!
На мою адресу надходить значна кількість звернень громадян Полтавщини та інших регіонів держави щодо наступу на їх соціальні права, невиконання раніше прийнятих Іменем України судових рішень про соціальні виплати , що порушує їх конституційні права (зразок додається).
У зверненнях акцентується увага на тому, що це проходить на тлі небувалого збагаченння окремих сімей, угрупувань і кланів. Звертається увага на те, що буржуазна влада не бажає приймати закони щодо прогресивної шкали оподаткування, введення податку на багатство і розкіш, направлення доходів, отриманих від нещадної експлуатації надр, на користь суспільства, запровадження державної монополії на цю діяльність, торгівлю алкоголем і тютюном, тощо.
Виходячи з цього, прошу Вас, шановні Миколо Яновичу, Олександре Володимировичу, Борисе Олександровичу, уважно вивчити всі вимоги цих категорій громадян, для яких соціальні виплати є не пільгами, а компенсацією за втрачене здоров’я та забезпечити безумовне виконання раніше прийнятих Іменем України судових рішень.
В черговий раз звертаюся до здорового глузду Уряду про невідкладне внесення на розгляд Верховної Ради України низки проектів законів України щодо прогресивної шкали оподаткування, введення податку на багатство і розкіш, направлення доходів, отриманих від експлуатації надр, на користь суспільства, запровадження державної монополії на цю діяльність та торгівлю алкоголем і тютюном, тощо, що дасть можливість наповнити Державний бюджет і забезпечити виконання соціальних законів.
Додаток: на 9 аркушах.
З повагою
Народний депутат України С.В.Гордієнко
03.11.2011 р. ПРЕМ’ЄР - МІНІСТРУ УКРАЇНИ АЗАРОВУ М.Я.
ГОЛОВІ ПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
ЗАЙЧУКУ Б.О.
ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ
Про вимоги учасників всеукраїнських, регіональних, місцевих акцій-протестів (чорнобильців, афганців, дітей війни, військових пенсіонерів, ветеранів війни і праці) щодо необхідності зняття з розгляду поданого Кабінетом Міністрів України законопроекту «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (реєстр. № 9127) як такого, що порушує конституційні права громадян, відновлення пенсійних виплат у повному обсязі, виконання раніше прийнятих рішень судів та передбачення у Державного бюджеті України на 2012 рік коштів на безумовне виконання соціальних законів
Шановні Миколо Яновичу, Борисе Олександровичу!
На мою адресу продовжує надходити значна кількість звернень громадських організацій та окремих громадян щодо наступу на їх соціальні права, необгрунтоване зменшення пенсій, невиконання прийнятих судових рішень, необхідність відкликання Кабінетом Міністрів України поданого ним законопроекту «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (реєстр. № 9127 від 08.09.2011 р.) як такого, що порушує конституційні права громадян.
Вони не вірять у те, що урядом буде дотримано положення підписаного Меморандуму так як вже, не чекаючи прийняття вищезгаданого законопроекту, зменшено розмір раніше виплачуваних пенсій чорнобильцям та припинено виконання прийнятих рішень суду, якими частково відновлювалися соціальні права громадян .
Вони справедливо вважають це наступом на їх права і позбавлення незначних компенсаційних виплат за втрачене здоров’я при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, участі у військових діях, виробництві.
У численних зверненнях акцентується увага на тому, що це проходить на тлі небувалого збагаченння окремих сімей, угрупувань і кланів, але буржуазна влада не бажає приймати закони щодо прогресивної шкали оподаткування, введення податку на багатство і розкіш, направлення доходів, отриманих від нещадної експлуатації надр, на користь суспільства, запровадження державної монополії на цю діяльність, торгівлю алкоголем і тютюном, тощо.
Зокрема у вимогах учасників останньої акції протесту чорнобильців від Полтавщини (1-2 листопада ц.р.), направленої на мою адресу, говориться: « 20 жовтня 2011 року Верховна Рада України за ініціативою Кабінету міністрів України, порушуючи домовленості, які підкріплені Меморандумом про взаємодію та співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Союз ЧорнобильУкраїна» від 30.09.2011 року не зняла з реєстрації антиконституційний Закон України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (реєстр. № 9127 від 08.09.2011 р.), прийнятий у першому читанні і поряд з цим прийняла законопроект № 9151 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним Судом України» (про перегляд судових рішень), а також у першому читанні Закон України « Про Державний бюджет України на 2012 рік», в якому практично не передбачені додаткові фінансові кошти на чорнобильські соціальні програми.
Більше того, цим Законом в порушення Конституції України знову пропонується внести зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» в статті, які стосуються нарахування пенсій та соціальних виплат, повторюючи антиконституційні рішення Верховної Ради, прийняті 14 червня 2011 року прийнятим Законом України «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік"
По цьому рішенню Верховної Ради України досі не визначився Конституційний Суд України.
Кабінет Міністрів України продовжує спроби скасування пенсій чорнобильським інвалідам,призначеним рішенням судів, згідно статтей 50,54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Саме через це ліквідатори аварії, постраждалі від Чорнобильської катастрофи, знаходяться в гострому соціальному конфлікті з вищими органами влади. Люди, доведені до відчаю бюрократичною тяганиною, помирають у приміщеннях судів і управлінь пенсійних фондів.
Ми, представники більшості чорнобильців України, учасники акції протесту категорично незгодні з діями органів влади, спрямованими на приниження і образу людей, які захистили ціною власного життя і здоров’я продовження життя на землі. Як і у всіх людей України у нас згідно з Конституцією є право на гідне життя і ми вимагаємо, щоб наше право всіма органами влади в Україні виконувалося неухильно. Ми хочемо бути почутими і щоб нас зрозуміли. Наші вимоги прості:
-відкликання, без розгляду Верховною Радою України, законопроекту «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (реєстр. № 9127 від 08.09.2011 р.);
-передбачити в Державному бюджеті України на 2012 рік кошти на виконання рішень суду стосовно статтей Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
-до 10 листопада 2011 року розглянути подане народними депутатами України конституційне подання щодо конституційності прийнятого Верховною Радою України 14 червня 2011 року Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", яким передбачено зміни до Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
-запровадити мораторій на внесення змін до Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зміни вносити лише після обговорення з чорнобильською громадскістю;
- виплатити в листопаді місяці пенсії, призначені за рішеннями судів у повному обсязі і припинити в подальшому незаконні спроби невиплат цих пенсій.
Не змушуйте чорнобильських інвалідів помирати під стінами Верховної Ради і Кабінету Міністрів України. Дослухайтеся до нас і прийміть мудре й гідне рішення на користь людей без політичних амбіцій і словесного лушпиння.
Наше терпіння не безмежне! Не доводьте нас до крайності, коли наші чисто економічні вимоги перейдуть у політичні».
Свій рішучий протест проти порушення Конституції України і наступу на соціальні права громадян висловлююють у своєму зверненні на адресу органів влади і учасники мітингу- протесту (чорнобильці, афганці, діти війни, військові пенсіонери, ветерани війни і праці) м. Кременчука і Кремецуцького району Полтавської області, який відбувся 10 жовтня ц.р. (звернення додається).
Вони вимагають зняти з розгляду Верховною Радою України законопроекту «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (реєстр. № 9127 від 08.09.2011 р.), апеляційним судам завершити розгляд раніше поданих справ, не змінювати підсудність справ, заборонити підвищення сплати мита на інформаційно-технічне забезпечення в судах для вказаних категорій громадян, передбачити у Держбюджеті на 2012 рік кошти необхідні для безумовного виконання соціальних законів про дітей війни, чорнобильців, афганців, ветеранів війни і праці, військових пенсіонерів і прирівняних до них осіб, зняття з розгляду законопроекту «Про ринок землі».
Доведені до відчаю постійним ростом цін, тарифів і послуг, наступом на їх соціальні права громадяни змушені вдаватися до акцій непокори.
Виходячи з цього, прошу Вас, шановний Миколо Яновичу, уважно вивчити всі вимоги найбільш соціально незахищених категорій громадян, для яких соціальні виплати є не пільгами, а компенсацією за втрачене здоров’я, дати доручення щодо зняття з розгляду цього антиконституційного і вкрай чутливого для суспільства законопроекту, виплати пенсій в повних обсягах, безумовного виконання прийнятих судових рішень та невідкладного внесення урядом на розгляд Верховної Ради України низки проектів законів України щодо прогресивної шкали оподаткування, введення податку на багатство і розкіш, направлення доходів, отриманих від експлуатації надр, на користь суспільства, запровадження державної монополії на цю діяльність та торгівлю алкоголем і тютюном, тощо, що дасть можливість наповнити Державний бюджет і забезпечити виконання соціальних законів.
Додаток: на 2 аркушах.
З повагою
Народний депутат України С.В.Гордієнко
Народному депутатові України
С. В. ГОРДІЄНКУ
13114/0/2-11 від 21.11.11
Від 03.11.11 р.
Шановний Сергію Володимировичу!
Розглянувши Ваш запит, оголошений на засіданні Верховної Ради України 4 листопада 2011 р., щодо виконання законодавчих актів з питань надання пільг, гарантій та компенсацій, повідомляємо. Стосовно врахування у проекті Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" видатків для виплати пенсій, заробітної плати, соціальної допомоги, пільг, гарантій та компенсацій, які визначені законодавством і рішеннями судів. Протягом усіх років незалежності України прийнято ряд актів без обрахунків фінансового забезпечення.Унаслідок цього та в умовах обмеженості доходів бюджетів усіх рівнів значна частина положень законодавчих актів щодо пільг, гарантій та компенсацій не виконувалися з часу прийняття таких актів. Наприклад, окремі положення Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" зупинялися законом про державний бюджет з 1995 року. Необхідно звернути увагу, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" вперше внесено зміни до базових законів щодо зміни положень про пільги, гаранті та компенсації з метою приведення у відповідність надання пільг, гарантій та компенсацій з можливостями бюджету. Рішенням Конституційного Суду України такі зміни були визнані неконституційними. За прогнозними розрахунками для забезпечення положень усіх законодавчихактів щодо пільг, гарантій та компенсацій у 2012 році не вистачить понад 170 млрд.гривень за доходів загального фонду зведеного бюджету 369,8 млрд. гривень. Неінфляційних джерел фінансування таких додаткових видатків немає. Фінансування зазначених видатків за рахунок запозичень та збільшення державного боргу неминуче призведе до значного збільшення інфляційних процесів та до зменшення реальних доходів громадян. Необхідно зазначити, що у такій ситуації збільшилася кількість позовів у суди щодо здійснення виплат, видатки на які не передбачені у державному бюджеті та бюджеті Пенсійного фонду України на 2011 рік. Лише Пенсійним фондом України здійснено пенсійних виплат за січень - жовтень 2011 року на суму 5,9 млрд. гривень, які не враховані у бюджеті на 2011 рік, що значно погіршило фінансовий стан бюджету Пенсійного фонду України. Ураховуючи зазначене, передбачити у проекті Державного бюджету України на 2012 рік додатково 170 млрд. гривень для фінансування всіх положень законодавчих актів щодо пільг, гарантій та компенсацій не буде можливості. Разом з тим на даний час вивчається питання щодо можливості збільшення видатків для соціального захисту інвалідів - ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції та окремих інших категорій громадян. Рішення буде прийнято лише після вишукання неінфляційних джерел фінансування. Слід також зазначити, що Урядом та Всеукраїнською громадською організацією інвалідів "Союз Чорнобиль України" і Українською спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) підписано меморандуми, якими передбачено утворення за участю громадських організацій консультативних рад, на яких будуть розглядатися питання соціального захисту громадян. Постановами Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1078 та № 1112 затверджено положення про консультативні ради та їх склад із представників центральних органів виконавчої влади та громадських організацій. Стосовно проекту Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень " (реєстраційний номер 9127). Зазначений проект Закону України прийнято Верховною Радою України у першому читанні. Положеннями частини першої передбачено врегулювати всі питання щодо виконання судових рішень, особливо стосовно судових рішень з питань виплат за рахунок бюджетів усіх рівнів. Відміна цих положень призведе до продовження негативної практики невиконання рішень судів. Таким чином, вимога щодо неприйняття першої частини законопроекту є незрозумілою. Крім того, законопроектом не передбачено зменшення розмірів пільг, гарантій та компенсацій, які фактично надавалися протягом багатьох років. У згаданих меморандумах Уряд взяв певні зобов'язання, зокрема, Кабінет Міністрів підтримав пропозицію громадських організацій щодо виключення розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" із проекту Закону України. Уряд також зобов'язався забезпечити виплату пенсій, заробітної плати та інших соціальних виплат, надання пільг, гарантій та компенсацій у розмірах не менших, ніж ті, що фактично виплачувалися (надавалися) на дату підписання меморандумів; вжити в установленому порядку заходів із збільшення у 2012 році прожиткового мінімуму для осіб, що належать до основних соціальних і демографічних груп населення, мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком шляхом проведення індексації не менш як на показник інфляції 2012 року та інші. Строк дії меморандумів становить п'ять років. У проекті Державного бюджету України на 2012 рік передбачено додатково 1,7 млрд. гривень, що дасть можливість підвищити основний розмір пенсії для інвалідів війни та інвалідів-ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції на 20-25 відсотків, доплати до пенсії дітям війни на 20,5 відсотка, доплати до пенсії членам сімей загиблих та померлих на 23-30 відсотків, збільшити гарантований розмір прожиткового мінімуму для призначення допомоги малозабезпеченим сім'ям, для пенсіонерів та інвалідів з 75 до 80 відсотків тощо.
З повагою
Прем'єр-міністр України Микола Азаров
Народному депутату України
С.В. Гордієнку
01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5
Шановний Сергію Володимировичу!
На виконання листа Голови Верховної Ради України В.М. Литвина від 04.11.2011 № 11/10-492 Пенсійний фонд України розглянув Ваш депутатський запит від 03.11.2011, проголошений на засіданні Верховної Ради України 04.11.2011, та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 92 Конституції України Державний бюджет України і бюджетна система України встановлюються виключно законами. Такими законами є закони України про Державний бюджет України на кожний рік, Бюджетний кодекс України.
Відповідно до частин першої та другої статті 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України.
Згідно з пунктами 20 та 29 частини першої статті 116 Бюджетного кодексу України взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушеннями бюджетного законодавства.
Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діє на підставі Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 384, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України.
Відповідно до пункту 2 статті 72 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", кошти Пенсійного фонду не включаються до складу Державного бюджету України і не підлягають оподаткуванню.
Відповідно до статті 63 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статті 7 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", статті 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деякий інших осіб" фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цих законів, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
19 червня 2011 року набув чинності Закон України від 14.06.2011 № 3491-VI "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", яким передбачено, зокрема, що у 2011 році положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", статтей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
У зв'язку з викладеним, пенсійні виплати, передбачені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Законом України "Про соціальний захист дітей війни" та Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", в тому числі й ті, розмір яких встановлено на виконання судових рішень, здійснюються у розмірах, визначених постановою Уряду від 06.07.2011 № 745.
З повагою
Голова правління Б.О.Зайчук
1.11.2011 р. Генеральному прокурору України
ПШОНЦІ В.П.
Депутатський запит
Щодо незадоволення громадськості м.Лубни Полтавської області позицією та відповідями Генеральної прокуратури України, фактичного ухилення від розслідування фактів відчудження і примусової руйнації Лубенського міського будинку культури, ролі у цьому посадових осіб органів місцевого самоврядування, представників органів прокуратури, які не реагували на порушення законодавства України та необхідності притягнення цих осіб до відповідальності
Шановний Вікторе Павловичу !
На мою адресу вкотре звернулися представники громадськості м.Лубни Полтавської області з незадоволенням позицією та відповідями Генеральної прокуратури України, фактичного ухилення від розслідування фактів примусової руйнації Лубенського міського будинку культури, ролі у цьому посадових осіб органів місцевого самоврядування, представників органів прокуратури, які не реагували на порушення законодавства України та необхідності притягнення цих осіб до відповідальності (звернення додається). В свій час органи прокуратури, прикриваючи та обгрунтовуючи правильність дій місцевої влади, посилалися на висновки Полтавського територіального відділення Академії будівництва України, але у звіті не дано однозначного висновку щодо непридатності для подальшої експлуатації цього об’єкта, а вказано на необхідність проведення робіт по його ремонту та укріплення фундаментів і конструкцій. Представники громадськості постійно і справедливо акцентували увагу у своїх неодноразових зверненнях на законності прийняття рішень органом місцевого самоврядування і на тому, що при продажі об’єкта, значно була занижена вартість будівлі та без обліку і оприбуткування реалізована значна кількість матеріалів і обладнання будинку культури, чим нанесені громаді значні матеріальні збитки. Черговий раз прошу Вас, шановний Вікторе Павловичу, дати доручення щодо додаткового всебічного, неупередженого розслідування фактів доведення до примусової руйнації Лубенського міського будинку культури, обгрунтованості рішень міської влади, правової оцінки дій посадових осіб, які приймали рішення, потурали беззаконню, притягнення їх до відповідальності та захисту інтересів територіальної громади міста. Особливо обурив громаду той факт, що останній депутатський запит Генеральною прокуратурою був для розгляду скерований до Полтавської обласної державної адміністрації, замість належної перевірки порушених проблем органами прокуратури. Громада сама з великими труднощами через судові рішення повертає у власність міста зазначений об’єкт і сподівається, що органи прокуратури дадуть правову оцінку діям посадовців, які організували, провели відчудження майна та потурали цим діям. Про наслідки розгляду поінформуйте мене і заявників у порядку, визначеному законодавством. Сподіваюся на взаєморозуміння і співпрацю.
Додаток: на 4 аркушах та 2 примірники Лубенської міської газети «Час поклику» (№№ 5, 6). З повагою
Народний депутат України С.В.Гордієнко
22.09.2011 р. ПРЕМ’ЄР - МІНІСТРУ УКРАЇНИ
АЗАРОВУ М.Я
ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ
Щодо категоричних вимог громадських організацій України про необхідність відкликання Кабінетом Міністрів України поданого ним законопроекту «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (реєстр. № 9127 від 08.09.2011 р.) як такого, що порушує конституційні права громадян
На мою адресу надійшла значна кількість звернень громадських організацій та окремих громадян про необхідність відкликання Кабінетом Міністрів України поданого ним законопроекту «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (реєстр. № 9127 від 08.09.2011 р.) як такого, що порушує конституційні права громадян. На ці моменти у своїх висновках звертає увагу і головне науково-експертне управління Верховної ради України ( окремі додаються).
Вони справедливо вважають це наступом на їх права і позбавлення незначних компенсаційних виплат за втрачене здоров’я при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, участі у військових діях, виробництві.
У численних зерненнях акцентується увага на тому, що це проходить на тлі небувалого збагаченння окремих сімей, угрупувань і кланів, але буржуазна влада не бажає приймати закони щодо прогресивної шкали оподаткування, введення податку на багатство і розкіш, направлення доходів, отриманих від нещадної експлуатації надр, на користь суспільства, запровадження державної монополії на цю діяльність, торгівлю алкоголем і тютюном, тощо.
Доведені до відчаю постійним ростом цін, тарифів і послуг, наступом на їх соціальні права громадяни залишають за собою право і змушені вдаватися до акцій непокори, перекриття доріг і магісталей, тощо.
Вони вимагають зупинити наступ на конституційні права і негайно відкликати Кабінету Міністрів України поданий ним законопроект «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (реєстр. № 9127 від 08.09.2011 р.) як такого, що порушує конституційні права громадян.
Додаток: на 11 аркушах.
З повагою
Народний депутат України С.В.Гордієнко
На№ 11/10-174 від 23.09.11 Народному депутатові України
С.В.Гордієнку
Шановний Сергію Володимировичу!
Розглянувши Ваш запит, оголошений на засіданні Верховної Ради 23 вересня 2011 р., в якому викладено вимогу громадських організацій щодо необхідності відкликання Кабінетом Міністрів України проекту Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", повідомляємо.
Згідно з Меморандумом про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Українською спілкою ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та Меморандумом про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Всеукраїнською громадською організацією інвалідів "Союз Чорнобиль України", підписаними 30 вересня ц. р., Кабінетом Міністрів підтримано пропозицію щодо виключення розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" з проекту Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" (реєстраційний номер 9127). З повагою
Прем"єр - міністр України Микола Азаров
16.06.2011 р. ПРЕМ’ЄР - МІНІСТРУ УКРАЇНИ АЗАРОВУ М.Я. ГЕНЕРАЛЬНОМУ ПРОКУРОРУ УКРАЇНИ ПШОНЦІ В.П.
ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ Щодо бездіяльності вищого та центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів з питаннь погашення заборгованості по заробітній платі працівникам дочірнього підприємства НАК «Надра України» «Полтаванафтогазгеологія» та необхідності вжиття радикальних заходів щодо розрахунку з колишніми і нинішніми членами трудового колективу
Шановний Миколо Яновичу, Вікторе Павловичу ! На мою адресу вкотре надійшло звернення колишніх і нинішніх членів трудового колективу дочірнього підприємства НАК «Надра України» «Полтаванафтогазгеологія» щодо кричущих фактів доведення до штучного банкрутства підприємства, розграбування і незаконного привласнення його майна, невиплати працівникам заробітної плати борг, якої перевищує 8 млн.грн. (копія звернення додається ). Питання не може бути розв’язане на регіональному рівні. Мої багаторазові депутатські запити і звернення до керівництва Уряду і Генеральної прокуратури не принесли результатів і не вирішили жодного питання. Це свідчить про відсутність політичної волі, потуранню беззаконню з боку Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури, підконтрольних органів та шкодить авторитету державної влади. Прошу Вас, шановні Миколо Яновичу, Вікторе Павловичу дати доручення провести ґрунтовну перевірку фактів викладених у зверненні заявників та врешті-решт захистити інтереси держави і права громадя- працівників цього підприємства. Про результати розгляду депутатського запиту прошу поінформувати мене і заявників у порядку, визначеному законодавством. Додаток: на 4 аркушах. З повагою Народний депутат України С.В.Гордієнко Посвідчення № 427
|